Як перестати бути жертвою – п’ять кроків

Це боляче усвідомлювати в розквіті сил, але щастя людини визначається мірою відповідальності, яку вона несе. Відповідальності за себе, за власне життя і за все, що тебе оточує.

Автор: психолог Андрій Громов.

Красивої теорії на цю тему немає, тому я її створив. Буду малювати у вашій свідомості образи чоловіка, який проходить етапи прийняття відповідальності. Етапи того, як чоловік стає щасливим.

На першому, найнижчому етапі, чоловік не взяв на себе відповідальність за своє життя. Тому його стиль поведінки можна описати словами:

Мені погано, тому що винна жінка. Я нічого не буду робити. Нехай вона діє, оскільки сама винна

Замість слова “жінка” можна підставити все, що завгодно. Все, що впливає або може впливати на життя чоловіка. Все, на що (або на кого) чоловік може перекласти свою відповідальність. Держава, Мама, Тато, батьки, школа, керівник, компанія, перший друг, перша вчителька.

На другому етапі чоловік усвідомлює:

Мені погано, і в цьому винні моя дружина, мої батьки і держава. Вони це зробили не навмисне. Але я нічого змінювати і діяти не буду

Вони не хотіли зробити мені погано. Я вважаю їх винними в своїх проблемах, але я розумію, що їх провини в цьому немає. Вони були такими, якими були. Нехай вони виправляють власні помилки.

На третьому етапі чоловік приймає:

Мені погано, але я нікого не звинувачую

Це моя реальність сьогодення. Відповідальність за моє життя лежить на мені, тому мені і вибирати. Мені не пощастило з батьками, з роботою і з дружиною. Я приречений жити погано.

На четвертому етапі чоловік вирішує:

Моє минуле було жахливим. Але моє щастя — в моїх руках

Мені не пощастило з батьками, мені не пощастило з державою, мені не пощастило з керівником, мені не пощастило з дружиною. Але я хочу бути щасливим. І я буду робити все можливе для свого щастя. Тому що я так вирішив.

І на п’ятому етапі чоловік нарешті приймає:

Я вдячний долі за те, що моє життя склалося саме так

Це вражаюче, як мені пощастило! У мене були чудові батьки! Вони багато чого мене навчили. Моє держава стала прекрасним місцем для мого розвитку. Моя дружина є для мене людиною, завдяки якій я перестав бути мамалигою і став чоловіком. Я з радістю дивлюся в завтрашній день. Я справді щасливий!

Моя теорія виглядає якось так. Змінюється тільки міра відповідальності чоловіка за власне життя.

Уважний читач побачить “секрет” перетворення, яке я описав:

Для того, щоб чоловік взяв відповідальність за власне життя, йому необхідно зробити три кроки:

1. Подивитися на своє минуле, але подивитися неупереджено, по-дорослому.

2. Переосмислити своє минуле, щоб створити нову реакцію. Реакція дорослого, не дитини.

3. Знайти користь в минулому. Побачити, що події та особистості з минулого принесли корисний досвід в сьогоденні.

Так зміниться минуле. Зміни в минулому принесуть позитивний досвід. Чоловік побачить, що має силу і владу керувати власним життям. Побачить, що може нею розпоряджатися. Достатньо змінити ставлення до себе і до оточуючих людей.

Взяти відповідальність здатний тільки той чоловік, який має право розпоряджатися і керувати.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *