Нове дослідження: чоловіки визнають знущання колишніх стосовно доступу до дітей, грошей і любові

Все більше батьків стають жертвами знущань, оскільки їхні партнерки погрожують обмежити доступ до дітей, – стверджують експерти в новому дослідженні.

Дмитро Плешков, батько в розлученні. Вже 4 роки колишня дружина не дає йому спілкуватися і виховувати дочку. Дмитро зазнавав психологічних і фізичних знущань в шлюбі. Ірпінь, березень 2019.
Фото: Men’s Rights Ukraine/Макс Левін

Відповідно до нового дослідження, все більше чоловіків стають жертвами знущань стосовно грошей, доступу до власних дітей і часто змушені залишатися в зруйнованих та образливих стосунках через страх. Про таку тенденцію повідомили адвокати, так вони заявили, що все частіше спостерігають випадки, коли клієнти-чоловіки потрапляють у «нездорові» примусові відносини контролю. Такі відносини контролю позбавляють жертву почуття власного я. Як правило, це пов’язано з жертвами-жінками, які постраждали від примусових стосунків. Однак адвокати говорять, що кількість справ, пов’язаних з жертвами-чоловіками, зростає.

За даними дослідження, більше третини чоловіків у Великобританії фактично визнали себе жертвами примусового контролю. І більше половини респондентів заявили, що зазнали знущання або поведінки контролю – такий же відсоток, як і жінки-респонденти.

Дослідження проводилося для юристів компанії IBB, що базується в Бакінгемширі, компанією Atomik Research, яка опитала 1000 чоловіків і 1000 жінок у віці 18-65 років.

Кейт Райан, адвокат з сімейного права в IBB, сказала, що за останні 15 років вона спостерігає збільшення випадків як серед чоловіків, так і серед жінок, які постраждали в різних сферах життя, включаючи професіональне.

Мені здається, що зараз більше чоловіків зважуються говорити, це краще приймається суспільством і є краща підтримка з точки зору психічного здоров’я та психологічної підтримки, тому чоловіки відчувають що можуть говорити з поліцією і адвокатами, визнавати, що вони потрапили у цей вид відносин, що є жертвами.

Для деяких з них такі відносини тривають протягом багатьох років. Навіть жінки не відчувають себе комфортно, визнаючи що були жертвами, але чим позитивніше сприймає їх відвертість суспільство, тим легше це зробити і чоловікам. Думаю, ми побачимо ще більше звернень від чоловіків найближчим часом.

Кейт Райан

Пані Райан також розповіла щодо тенденції, коли жінки «використовують» дитину як примус до відносин, що є «дуже поширеним явищем».

«Сімейні суди, особливо там, де діти беруть участь, дуже відомі підтримкою жінок, і я думаю, що жінки це знають і використовують, маніпуляція дітьми дуже поширена».

Також експерт розповіла, що фінансовий контроль, маніпулювання та перевірка того, де партнер знаходиться також є рисами в примусових відносинах контролю.

Володимир Крепосняк, батько в розлученні (ліворуч). Після розірвання шлюбу колишня дружина будь якими способами обмежує доступ Володимира до доньки: переховує дитину, заявляє про “домашнє насильство”, подає в суд на обмежувальні приписи. Київ, лютий 2019, Апеляція у справі про “домашнє насильство”.
Фото: Сергій Нужненко

“Чоловіки починають говорити про стосунки і, безсумнівно, ті з них, які пережили травматичний досвід, почнуть говорити і дуже скоро ми отримаємо нове визначення примусової поведінки”.

Дослідження також виявило, що серед тих, хто зазнали знущання, майже половина чоловіків (48%) сказали, що нічого не зробили у відповідь, це значно вище, ніж у жінок (33%).

Джерело: Consumer Watch Foundation, переклад Men’s Rights Ukraine/Анна Кислицька

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *