Міжнародне викрадення. Екс-міністр Тігіпко допоміг розлучити онуків із їхнім батьком

Донька Сергія Тігіпка Ганна вивезла двох доньок в Україну після розлучення. Вона не дає їм бачитись із рідним батьком та ігнорує постанови Лондонського суду. Скотланд-Ярд розслідує справу щодо участі діда, екс-міністра Сергія Тігіпка, у викраденні дітей.

Міліонерка Ганна Тігіпко повинна була повернутись до Лондона разом із двома доньками, які мають британське громадянство. Відповідну ухвалу Вищий суд Лондона виніс ще у 2018 році, повідомляє українська служба ВВС. Суд вважає, що діти “зазнавали шкоди” через розлучення з батьком. Проте Ганна Тігіпко проігнорувала це і наступні аналогічні рішення.

Суддя постановив, що банкір і промисловець Сергій Тігіпко допомагав своїй дочці Ганні ігнорувати ухвалу Високого суду Лондона і залишитися у Києві. Серед захисників сім’ї Тігіпків у суді – королівський адвокат лорд Девід Пеннік та Александр Кемерон (брат екс-прем’єр-міністра Британії). Захист родини українського олігарха виступав проти розкриття імен своїх підзахисних.

Вищий суд Лондона (Her Majesty’s High Court of Justice in England). Фото: commons.wikimedia.org

Оприлюднити справу, яка стосується приватного життя Тігіпків, дозволив британський суд, повідомляє The Times. Це є знакове і чи не найперше рішення суду в Британії, яке стосується міжнародного викрадення дітей та розкриття імен сторін справи. Оскільки в судах у сімейних справах захист інформації щодо особистості дітей має першорядне значення, а їхні імена називають лише тоді, коли невідоме їхнє місцезнаходження.

Суддя Джастіс Мостін помітив, що Сергій Тігіпко дуже переймається розповсюдженням інформації щодо цієї справи. На думку судді, публічність може сприяти швидшому поверненню дітей, пояснює мотивацію судді The Daily Mail.

Викрадення дитини є “жахливою практикою”, цитує видання лондонського суддю Джастіса Мостіна, водночас “громадська обізнаність щодо цього, як це не дивно, є дуже обмеженою”. При чому подібних справ стає дедалі більше.

The Daily Mail

Ганна Тігіпко – старша донька Сергія Тігіпка, народилась у 1984 році. Навчалась в Оксфорді. Ганна Тігіпко одружилась у 2012 році. Її чоловіком став фінансист із британії, старший за Ганну на 14 років. У подружжя народилось дві доньки. У 2015 році пара розлучилась. Проте Ганна Тігіпко лишилась жити у Лондоні. Вона відкрила клініку на Гарлі-стріт і купила за 9 мільйонів фунтів стерлінгів будинок у Гемпстеді. Колишній чоловік оселився в цьому ж районі.

У листопаді 2017-го Ганна поїхала разом із доньками в Україну і не повернулась. Згодом вона закрила клініку і продала будинок у Лондоні.

У залі суду було сказано, що до того, як дітей відвезли до Києва, вони мали тісний зв’язок зі своїм батьком, однак тепер їх налаштовують проти нього. У грудні минулого року старша донька заявила експерту, якого призначив суд, що “тато поганий”.

Українська служба BBC

З липня 2018 року батько не бачив своїх доньок, про це він повідомив у розмові з журналістами The Daily Mail. Остання відеорозмова з дітьми, за словами самого батька, тривала не більше 30 секунд. Він не бачив старшу доньку, а молодша встигла лише привітатись із ним. Потім чоловік почув голос Ганни Тігіпко, яка радила доньці “Скажи йому, що ти зайнята”, після чого зв’язок урвався.

Як стверджує сама Ганна Тігіпко, все що вона зробила відтоді, як чоловік покинув її у 2015 році, “було заради добробуту її дітей і ні для кого більше”. А діти “щасливі і зараз живуть в Україні”.

Українська служба BBC

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *