В Україні офіційно затвердили День Батька

фото: Отцовский Клуб

Офіційний День батька. Кабмін зробив другу спробу призначити свято.
Уряд схвалив Указ Президента України «Про День батька».

Про це повідомляє Урядовий портал.
Згідно указу, День Батька українці святкуватимуть офіційно третьої неділі червня.

Роль батька у вихованні дитини ніким не заперечується, але суспільство сприймає
потребу залучення чоловіків до участі у вихованні дитини достатньо інертно

наводить ВВС частину супровідної записки до проекту указу.

“Хлопчики та дівчатка вже зараз мають бачити важливість рівноправності чоловіка-батька і жінки-матері як рівнозначних у сім’ї, суспільстві, державі”.

За прийняття документу виступали Мінсоцполітики та віце-прем’єрка Іванна Климпуш-Цинцадзе.
«В суспільній свідомості відповідальність за виховання дітей покладається тільки на жінок, закріплюючи хибні стереотипи», – заявила Іванна Климпуш-Цинцадзе у січні 2019 року.

В Україні офіційно святкують три сімейні свята – День родини (8 липня), День матері (друга неділя травня) та День захисту дітей (1 червня).
День батька в Україні відзначали неофіційно, а дата чітко не була визначена – в третю неділю червня або в третю неділю вересня. У 2013 році другу дату підтримав Кабінет міністрів, який запропонував надати їй офіційного статусу. Проте тогочасний президент Віктор Янукович відповідний указ так і не підписав. На святкуванні третьої неділі червня наполягає діюче Мінсоцполітики та віце-прем’єрка Климпуш-Цинцадзе, – щоб відзначати свято разом із десятками країн
світу. Серед яких – Аргентина, Канада, США, Куба, Франція, Ірландія, Японія, Мексика, Нідерланди, Перу, Велика Британія, Швейцарія, Туреччина. Для статусу офіційного свята в Україні тепер відповідний документ має підписати президент.

Men’s Rights Ukraine вітає офіційне призначення Дня Батька. В той же час хочемо нагадати про виклики, з якими стикаються українські тати кожного дня: проблеми участі у вихованні власних дітей після розлучення, обмежені репродуктивні права, фінансові маніпуляції з боку колишніх дружин через інститут аліментів, нерівність прав на відпустку по догляду за дитиною тощо.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *