MGTOW. Чому чоловіки відмовляються від серйозних стосунків з жінками

У всьому світі набуває популярності рух MGTOW (Men, Going Their Own Way). Що дає такий спосіб життя чоловікам — Макс Левін/Men’s Rights Ukraine поговорив з одним з українських представників цього соціального феномена.

Олегу 32 роки, він мешкає в Івано-Франківську, веде блог Solo-Snake

Я відмовився від ідеї шлюбу. Я люблю жінок, але не хочу лізти в м’ясорубку офіційного шлюбу. В мене кілька вагомих причин для такого відношення

Олег

Причина перша

Ми живемо в епоху економічної незалежності статей одна від одної. Тепер і жінки, й чоловіки можуть самі дати собі раду.

Якщо так, тоді несправедливо, коли одна сторона партнерства нав’язує іншій стороні — чоловікам — обов’язок утримувати її

У сучасній економіці неможливо загнати жінку назад у патріархат, в якому чоловік-годувальник матиме гарантії вірності та шлюбу на все життя. Тим паче, юридично жінки нічого не винні чоловікам у шлюбі. Фактично чоловіків змушують вкладатися в стосунки, які можуть завершитися за першого бажання жінки. Виникає виражений дисбаланс прав та обов’язків.

MGTOW кажуть: «Хлопці! Забудьте про архаїчну роль мисливця, який тягне забитого мамонта до печери! Заробляйте на себе та витрачайте для себе. А жінки нехай самі заробляють на власні потреби, тепер вони мають для цього всі можливості».

Причина друга

Кількість розлучень та надзвичайно мала тривалість шлюбів у всьому світі свідчать про те, що час традиційної сім’ї безповоротно минув. Такий формат стосунків між людьми не відповідає можливостям і свободам, які люди мають у 21-му столітті

Фото: Kelly Sikkema/unsplash

Як наслідок, найближчими роками криза міжстатевих стосунків тільки загострюватиметься. Рано чи пізно широкі верстви суспільства постануть перед питанням: «Як нам тепер бути, якщо так більше жити не можна?».

Можемо будувати гіпотези, що буде далі. Я допускаю появу своєрідної «пост-сім’ї»: чоловік та жінка сходяться разом на час, поки мають гормонально обумовлену симпатію одне до одного, в середньому на 3–5 років. А після цього мирно розходяться й шукають нових партнерів. Жодного поділу «спільно нажитого» майна, держава взагалі не втручається в життя партнерів.

Так само жодних аліментів: якщо пара вирішує завести дитину, то після мирного й спокійного розлучення може реалізуватися принцип спільної опіки, коли половину часу дитина проводить з батьком, іншу половину — з матір’ю. Звичайно, якщо в партнерів вийде суперміцний союз, вони можуть зберігати його все подальше життя, ніхто їх не розлучатиме. Як на мене, такий формат стосунків куди перспективніший від нинішньої сім’ї.

Причина третя

У сучасному правовому полі в чоловіка відсутні будь-які репродуктивні права. Доля ембріона цілком і повністю залежить від волі жінки

Фото: Nikos Apelaths/Pixabay

Якщо жінка вирішить залишити дитину, яка є небажаною для її партнера, той муситиме змиритися з її вибором та потім ще багато років виплачувати аліменти. У зворотній ситуації, коли дитину хоче якраз чоловік, він ніяк не зможе відвернути аборт. MGTOW допускають, що незабаром ситуація кардинально зміниться на користь чоловіків, зокрема завдяки концепції штучної матки. Добре, що дослідження в цьому напрямку вже активно ведуться.

Причина четверта

Намагання чоловіків іти своїм шляхом без шлюбу має історичні та природні преценденти

Фото: Abby/Reshot

Скажу більше: на офіційному англомовному сайті MGTOW в розділі «Історія» сказано, що чоловіки завжди були схильні йти своїм шляхом. Це закладено в нас природою, і саме чоловіча впертість й потяг до всього нового, незвіданого стали основою для купи наукових відкриттів й побудови цивілізації.

І так було, грубо кажучи, до XX століття, поки чоловікам не нав’язали надцінність шлюбу, дітонародження, роботи від 9-ї ранку до 6-ї вечора й стандартизованої споживацької формули життєвого щастя. Але чоловіча природа почала пручатися, й на початку нового тисячоліття з’явився феномен «червоної пігулки» й прозрілих чоловіків.

В українських чоловіків завжди було сильне волелюбство. Козацтво з’явилося в схожих умовах, коли в Речі Посполитій кріпацька неволя стала нестерпною. Тоді наші пращури знайшли чудовий вихід — опановувати дикий степ, на який не поширювалася фактична влада польського короля. Запорізька Січ — це прекрасний і переконливий аргумент, що чоловіки здатні дати собі раду в побуті й зорганізувати власне життя без надокучливого контролю з боку ієрархізованого суспільства.

Інший цікавий приклад — швидке поширення чернецтва після Хрещення Русі та заснування Києво-Печерської лаври. Не торкаючись релігійних тонкощів, можна стверджувати: вже тоді було чимало послідовників в ідеї відкинути марноту світського життя та зосередитися на якомога глибшому пізнанні буття.

Причина п’ята

Чоловік здатен жити без уваги протилежної статі та знаходити щастя в собі, в широчезних можливостях вдосконалення себе як особистості

Фото: Teddy Kelley/unsplash

Американські MGTOW виділили кілька рівнів чоловічого прозріння та усамітнення. Ті, хто досяг вищих рівнів, не лише обходяться без жінок — вони в принципі мінімізують контакти із суспільством до критично необхідних потреб. Їх ще називають «MGTOW-монахами».

Що ж стосується MGTOW нижчих рівнів, то для них партнерство з жінкою — це як натрапити на акційне морозиво в супермаркеті. Якщо випала нагода «побалувати» себе без суттєвих витрат, чому б і ні? А якщо не випала — нічого страшного, від нестачі морозива чи інших солодощів ще ніхто не вмер.

Зараз моє життя стоїть на підвалинах самодисципліни, раціонального усвідомлення власних потреб та інтересів, а також максимально ефективного керування своїм часом

Фото: Олег MGTOW

Я продовжую знайомитися з жінками, але маю кілька простих правил. По-перше, взаємодія з жінками не повинна заважати іншій моїй діяльності, що має для мене вищий пріоритет. По-друге, принципово відмовляюся від будь-яких стосунків, у яких мені пропонують роль спонсора, постачальника ресурсів. По-третє, я поважаю свободу партнерки і не намагаюся щось їй диктувати в її житті. Я для неї — таке саме тимчасове явище, як і вона для мене. Не обіцяю любові до смерті. Кажу, що поки нам добре одне з одним, будемо разом, а далі буде видно. Як правило, такі стосунки тривають кілька місяців.

Взагалі, час — це по-справжньому невідновний життєвий ресурс. Гроші, майно, стосунки — це все може з’являтися в житті та зникати. А марно витрачений час назад уже не повернеш.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *