Текст: Сюзан Венкер
Уважно перечитайте майже кожну статтю про пари, які стикаються з питаннями витримки балансу між роботою та сім’єю і ви помітите, що майже у кожному дописі звинувачують чоловіків. Культурний наратив полягає в тому, що жінки роблять все, тоді як чоловіки в їхньому житті — неандертальці, які поводяться відповідно.
Найсумніша частина цього викривленого меседжу, окрім очевидних проблем, які він створює: він настільки далекий від істини, що навіть смішно. Насправді, чоловіки йдуть в ногу з часом. Татусі сьогодні витрачають на догляд за дітьми втричі більше часу, ніж 1965 року, і приблизно на шість годин більше на домашні справи щотижня. Вони також стрибають вище голови, щоб прилаштуватися до запитів сучасного домогосподарства.
Однією з причин безжалісного “побиття чоловіків” є те, що жінок вчили вірити, що статі однакові. І, як наслідок, вони припускаються думки: якщо чоловіки не поводять себе, як жінки, то це недолік чоловіків.
Візьмемо, наприклад, статтю у Wall Street Journal, під заголовком “Справедливість в домашніх справах – це не 50/50”. На перший погляд, вона виглядає достатньо збалансованою, ніж багато інших статей на тему розподілу домашньої роботи та догляду за дітьми між чоловіками та дружинами. Але ви можете помітити, що докори з’являються на самому початку цього есе.
Автор Єва Родська переказує історію поїздки зі своїми заміжніми подругами-мамами, до якої вона долучилася.
Всі жінки, безсумнівно, отримали від чоловіків текстове повідомлення або телефонний дзвінок (хоча насправді деякі дзвінки були від свекрух чи нянь, тим самим заперечуючи аргумент Родської, що це лише про чоловічу неспроможність), які запитували у дружини пораду про будь-що, з чим партнер намагався впоратися вдома.
Чому, здається, що рівність ніколи не працює, якщо йдеться про розподіл сімейних обов’язків у нашому домогосподарстві?
Жінки будуть відчувати себе менш перевантаженими, виконуючи більшість домашніх обов’язків, якби чоловіки повністю закривали задачі, які стоять саме перед ними.
Єва Родська
Або ось ще одна стаття, цього разу про дослідження, які вказують, що чим більше заробляють дружини, тим міцніші їх шлюби. Замість того, аби проаналізувати складні причини цього, автор висловлює численні натяки на маскулінне “его”, а також вказує, що винні консервативні погляди суспільства:
“Коли дружини зароблятимуть більше, ніж їх обранці, деякі мужі просто не витримають цього”.
“Навіть у 2019 році переважають старомодні погляди на шлюб”
Quentin Fottrell
Фото: Brooke Cagle/unsplash
О, наскільки тендітне чоловіче его. Ми ніколи не маємо дозволити йому відчувати себе бонсаєм серед лісів секвой. Він має завжди відчувати себе високим і надзвичайним деревом, у порівнянні зі своєю партнеркою.
Ця гірка поблажливість до чоловіків необґрунтована і навіть, контрпродуктивна. Жодні стосунки не можуть процвітати, коли один партнер дивиться на іншого з такою зневагою.
Чоловіки і жінки не виховуються однаково і тому вони не є взаємозамінними істотами. Якщо вашому чоловікові потрібна допомога, щоб впоратися з “домашнім фронтом”, це не тому, що він не “контролює” ситуацію. Переважна кількість чоловіків просто не інвестували стільки зусиль, як більшість жінок, у деталі того, що відбувається вдома, і не проводять стільки часу в ньому.
Більше того, чоловічий мозок більш прямолінійний та однозадачний, тому вони не беруться за мультизадачність, як жінки. І нечесно, очікувати від них на це.
Чоловіки також відчувають навантаження від домашніх справ та завдань, пов’язаних з дітьми, про які рідко, якщо і взагалі, згадують. В основному чоловіки піклуються про роботу на подвір’ї, чистку жолобів, прибирання підвалів та боротьбу з протіканнями, технічне обслуговування автомобілів, розчистку доріг, дахів та перебіг спортивних змагань у дітей.
Ніщо з цього навіть не торкається списків “Дорогий, зроби!”, які дружини видають своїм чоловікам: полагодити щось в будинку, встановити телевізор, замінити фільтр, прибрати мертвих мишей чи інших шкідників, встановити прикраси на Хеллоуїн та Різдво, почистити камін, зібрати нові меблі або пофарбувати будинок.
Чоловіки – це не браковані жінки.
Але саме цього вчить культура через фільми, телебачення (навіть рекламні ролики!) та статті. На жаль, ця система поглядів захопила жіночі душі, змусивши їх повірити: якщо чоловіки не роблять щось, як жінки чи коли не реагують, як жінки, то вони слабкі або ледачі.
Жінки, які дотримуються цього принципу, ніколи не матимуть успіху в коханні. Тільки жінки, які розуміють унікальну природу чоловіків та які не звинувачують чоловіків, коли щось іде не так, а також ті хто більше відчуває співчуття, аніж обурення на чоловіків здатні отримати найкраще від них і остаточно перемогти у коханні.
Решта – засмучується і пише про це статті.
Автор тексту: Сюзан Венкер – блогер, письменниця, коуч по відносинам, мати двох дітей. Переклад Men’s Rights Ukraine/Антон Кудінов
Сюзанна допомагає жінкам залишити феміністичні переконання, які підривають їх здатність творити щасливе життя і знаходити міцну любов з чоловіками. Її найновіша книга «Жінки, які перемагають у коханні: як побудувати відносини, що тривають», опублікована у жовтні 2019 року.