Три помилки в методології дослідження ООН про гендерну рівність

Фонд народонаселення ООН презентував дослідження про гендерну рівність. З його результатами можна ознайомитися тут.

Ми в Men’s Rights Ukraine з повагою ставимося до подібних досліджень, як ще одного кроку назустріч боротьбі за справедливе ставлення до жінок та чоловіків у суспільстві та для боротьби з домашнім насильством.

Водночас ми вважаємо помилковими кілька методів, на яких базується дослідження:

Перше

Для дослідження були опитані переважно жінки – серед всіх опитаних їх 64%, тоді як чоловіків – лише 36%.

Тоді краще саме дослідження було б назвати «Оцінка жінками ситуації з гендерною рівністю». Іншими словами, в дослідженні про таку чутливу тему, як гендерна рівність, сама рівність була порушена ще на етапі формування бази респондентів. Це значною мірою підриває довіру до об’єктивності дослідження, особливо – з боку чоловічої аудиторії.

Друге

В дослідженні стверджується, що робота по дому – це неоплачувана робота, і жінки на неї витрачають значно більше часу, ніж чоловіки.

Але, насправді, якщо чоловіка немає вдома, це не значить, що він не піклується про родину та не займається хатніми справами. Саме він забезпечує родину матеріально (якщо заробляє більше), просто його внесок — це його час на роботі, за яку йому платять гроші. Ці гроші він витрачає не на власні розваги, а на родину. Його прояв піклування та любові до своєї жінки та своїх дітей — його час на роботі. В дослідженні цей факт просто ігнорується. Багато чоловіків з легкістю міняється традиційними ролями з жінками. Якщо партнерка більше заробляє, чи коли держава в цьому допомагає. Достатньо пригадати хоча б чоловіків з фотовиставки «Шведські татусі в декреті», також організованою Фондом народонаселення ООН.

Третє

В дослідженні стверджується, що жінки набагато частіше стикаються з проявами домашнього насильства. Але, з самого початку нам заявили, що 64% опитаних – жінки.

Знову ж таки, йдеться про переважно жіночу оцінку кількості проявів домашнього насильства. Крім цього, методи виявів насильства шляхом простого опитування завжди будуть давати значний відсоток жінок. Бо для переважної кількості чоловіків дуже важко визнати, що жінка чи будь-хто вчиняє над ним психологічне насильство. В такій ситуації потрібно знаходити інші методи оцінювання проявів цієї важливої проблеми.

Переважна більшість досліджень про гендерну рівність зосереджена на проблемах ставлення до жінок. На тому, як вони потерпають від стереотипів та несправедливого ставлення. На жаль, дуже мало уваги приділяється тому, що чоловіки також страждають від очікувань, які до них пред’являє суспільство та суспільні стереотипи. Чоловіків значно більше серед тих, хто скоює самогубства, втрачає роботу, живе просто неба. 82% самогубств в Україні скоюється чоловіками.

Стикаючись з депресією, переважна більшість жінок спілкується про це з близькими –— 73%, тоді, як майже половина чоловіків не робить цього. 42% чоловіків відчувають психологічний тиск від того, що вони є єдиними годувальниками в родині — тоді, як лише 13% жінок кажуть про те саме.

Вітаючи зусилля міжнародних фондів та дослідницьких організацій по боротьбі за гендерну рівність та проти домашнього насильства, Men’s Rights Ukraine закликає більше уваги приділяти вивченню впливу суспільних стереотипів на тривалість життя та ментальне здоров’я чоловіків.

Команда Men’s Rights Ukraine: Влад Головін, Макс Левін, Антон Кудінов.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *