Вибір за статтю. Як голосували чоловіки і жінки в першому турі

Політичні уподобання чоловіків і жінок під час голосування на президентських виборах 31 березня були майже однакові.

Фото: Макс Левін/Men’s Rights Ukraine

Згідно опитувань Національного екзит-полу, за лідера першого туру виборів Володимира Зеленського проголосували 31% чоловічого електорату і 31% жіночого електорату. Голоси за інших кандидатів різняться незначною мірою.

Соціологи проаналізували дані національного екзит-полу, який проводили під час виборів по всій Україні. Згідно опитування, голоси жінок та чоловіків серед електорату розподілились наступним чином.

І чоловіки, і жінки рівною мірою віддали перевагу Володимиру Зеленському (31%), а от Петра Порошенка дещо більше підтримали чоловіки (19% чоловіків і 17% жінок), як і Анатолія Гриценка (відповідно, 9% і 6%), а Юлію Тимошенко – навпаки, жінки (15% жінок і 13% чоловіків). У решти кандидатів відмінності зовсім незначні: за Бойка проголосували 9% чоловіків і 10% жінок, Смешка – відповідно, 6% і 7%, Ляшка – 4% і 5%, Вілкула – 3,5% і 4%”, – зазначили соціологи у звіті.

Менше одного відсотка виборців не обрали свого кандидата і зіпсували бюлетені (0,7% чоловіків і 0,4% жінок).

Якщо говорити про співвідношення голосів серед електорату кандидатів, то чоловіки переважають серед виборців лише двох кандидатів: Анатолія Гриценка (53%) та Руслана Кошулинського (52%). Значна перевага жінок в електоратах Олександра Шевченка (66%), Олександра Вілкула (61%), Олега Ляшка (59%), Юлії Тимошенко (58%) та Юрія Бойка (57%).

Національний екзит-пол проводився в день першого туру виборів президента України, 31 березня 2019 року. Дослідженням займались спільно Фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва, Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) та Український центр економічних і політичних досліджень імені Олександра Разумкова. Соціологи опитали 19 453 українців. У дослідженні за статтю проаналізовано відповіді 8 365 чоловіків і 10 414 жінок. Опитування проводилось на 400 виборчих дільницях на території України (крім спеціальних дільниць – лікарні, тюрми, військові частини, закордонні дільниці, та за винятком окупованих територій). Вибірка репрезентативна для України в цілому й для її 4 регіонів (Захід, Центр, Схід, Південь).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *