В Google перевірили зарплати працівників і знайшли ознаки дискримінації чоловіків

Компанія Google виплатила 9,7 мільйона долларів додаткових компенсацій 10 677 співробітникам через невідповідність оплати їхньої праці. Аналіз виплат за 2018 рік показав, що як мінімум на одній посаді працівники жіночої статі отримували необгрунтовано вищу зарплату, ніж чоловіки.

Йдеться про розробників програмного забезпечення з певним рівнем кваліфікації. Невідповідності оплати виявлено також і в группі нових співробітників. “Новачки” отримали 49% від загальної суми компенсацій

“Компенсація повинна базуватися на тому, що ви робите, а не на тому, хто ви є. Щороку компенсація кожного співробітника моделюється алгоритмічно, на основі вхідних даних, пов’язаних з роботою, таких як ринкова ставка для їх роботи, їх місцезнаходження, рівень і рейтинг продуктивності”, — відзначив аналітик платіжного капіталу Google Лорен Барбато.

Дослідження охоплює данні щодо оплати 91% працівників компанії Google за 2018 рік. При цьому більш детальні дані щодо рівня оплати компанія не оприлюднила.

Google неодноразово звинувачували в дискримінації жінок в умовах оплати праці. Міністерство праці США винесло аналогічний висновок у 2017 році після в результаті власного розслідування. Тоді ж кілька колишніх співробітниць компанії подали до суду на Google. Компанія офіційно проводить моніторинг відповідності оплати співробітників з 2012 року. Згідно аналізу виплат у 2017 році компанія компенсувала 270 тисяч доларів 228 співробітникам.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *