Уповноважений з прав дитини говорить про насильство тільки щодо жінок

Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба запостив в соціальній мережі Facebook відео, в якому розповідає про новації українського законодавства у боротьбі з домашнім насильством.

З розповіді Миколи Кулеби стає зрозуміло, що йдеться лише про насильство щодо жінок. На 10-й секунді відеороліка на екрані з’являється текст “Кожна 5-та жінка страждає від домашнього насильства”:

Згідно з дослідженням Фонд Народонаселення ООН в Україні – UNFPA Ukraine кожна 5 жінка страждає від домашнього насильства, а 27% чоловіків у дитячому віці були свідками фізичного насильства батька або вітчима стосовно матері.
Тепер ми маємо підстави для серйозного покарання кривдників та сервіси, які допомагають постраждалим. Я говорив про них у відео.

Про насильство щодо чоловіків у відеозверненні Уповноваженого з прав дитини не йдеться зовсім.

Нагадаємо, що “Гендерно зумовлене насильство — протиправні діяння, що спрямовані проти осіб через їх стать або гендер або стосуються переважно осіб певної статі чи зачіпають їх непропорційно та завдають фізичної, сексуальної, психологічної або економічної шкоди чи страждань, включаючи загрози таких дій, у публічному або приватному житті”.

Офіційна статистика говорить про приблизно 10%* звернень щодо насильства від чоловіків (*від усієї кількості звернень щодо насильства). Враховуючи звичку чоловіків тримати емоції, образи і переживання в собі — реальний відсоток чоловіків, які страждають від насильства може бути в рази більший. Через дискримінаційну політику і створення негативного образу в суспільстві чоловіки не визначають себе, як жертв насильства, навіть у випадках фізичного насильства. Не кажучи про емоційне і психологічне або насильство обмеженням спілкуванням з власними дітьми (у випадку розлучення).

Криміналізація домашнього насильства

Згідно з дослідженням Фонд Народонаселення ООН в Україні – UNFPA Ukraine кожна 5 жінка страждає від домашнього насильства, а 27% чоловіків у дитячому віці були свідками фізичного насильства батька або вітчима стосовно матері. Відповідно до Законодавства України про "Протидію та запобігання домашньому насильству" дитина-свідок є також постраждалою. Такі травми і стрес впливають на дитину дуже сильно – це залишає відбиток на стосунках цієї людини у майбутньому та її поведінці у конфліктних ситуаціях.Пам’ятайте, що домашнє насильство – це злочин, який, відповідно до нових змін у Кримінальному кодексі, карається в тому числі за кримінальним законодавством.Тепер ми маємо підстави для серйозного покарання кривдників та сервіси, які допомагають постраждалим. Я говорив про них у відео. Найважливіше – не бути байдужими і терпимими до насильства. Якщо ви чуєте чи знаєте, що ваші знайомі чи сусіди можуть перебувати у таких ситуаціях – викликайте поліцію та звертайтеся до соціальних служб. Діліться контактами гарячої лінії (116 123) та мобільних бригад (www.rozirvykolo.org) і пам’ятайте, що постраждалі зазвичай перебувають у дуже заляканому стані та під психологічним тиском, тому не завжди готові повідомити в поліцію. Ваше повідомлення може врятувати життя!

Опубліковано Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба Вівторок, 26 лютого 2019 р.

Men’s Rights Ukraine вважає такий виступ Уповноваженого з прав дитини Миколи Кулеби дискримінаційним за ознакою статі (щодо чоловіків) та таким, що підсилює образ чоловіка як агресора і кривдника.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *