“Тато мамин брат”. Фільм про чоловіка, який замінив маму і тата племінниці, покажуть на DOCUDAYS

Українська прем’єра фільму “Тато мамин брат” відбудеться у Києві на фестивалі кіно про права людини DOCUDAYS. Впродовж тижня картину покажуть шість разів.

Фільм “Тато мамин брат” — це історія про дівчинку Катю, якій батьків замінив рідний дядько Толік. У Каті є справжня мама, Аня, свого тата ж дівчинка ніколи не бачила. 

У цьому зворушливому сімейному портреті богемний співак та художник стає батьком своєї п’ятирічної племінниці, коли психічне здоров’я його сестри погіршується. Несподівано для себе він опиняється у ситуації, коли має балансувати між казками на ніч та провокативним мистецтвом, дитячими іграми та бурхливим нічним життям.

— так описують фільм автори на сайті DOCUDAYS.

Головний режисер і оператор фільму, Вадим Ільков, два роки знімав сім’ю Каті.

Її (Катіна) мама, Аня опинилася на соціальному дні, вона ніде не працює, живе в розбитій квартирі на Троєщині, у неї апатія до життя. Живе вона на соціальні виплати і на гроші, які їй привозить рідний брат Толік. Толік фактично став батьком для Каті, він нею опікується. Катя так і каже “Моя мама — татова сестра”.

Толік — вільний художник, представник богемного андеграунда, його життя складається з мистецьких подій, з екстравагантних вечірок. Катя маленька, щоб залишатися наодинці, тому вона супроводжує Толіка в безкінечних мандрах з вечірки на вечірку. Засинає на руках, а потім прокидається вже на іншій вечірці.

розказав Вадим Ільков під час конкурсу Державного агентства з питань кіно.

Світова прем’єра фільму відбулася у 2018 році на європейському фестивалі документального кіно Visions du Réel у Ніоні, Швейцарія. Фільм отримав нагороду як найбільш інноваційний фільм міжнародної конкурсної програми. Друга нагорода — «Кінематографічне бачення», на фестивалі  Camden IFF.

В Україні фільм показують вперше. Побачити його можна буде не тільки в центральних, але й у районних кінотеатрах Києва:
23 березня о 21.30   у кінотеатрі “Київ”, після показу обговорення з режисером;
29 березня о 19.00 — у кінотеатрі “Лейпциг”;
29 березня о 19.20 у кінотеатрі “Жовтень”. Планується обговорення фільму і показ із тифлокоментарем;
30 березня о 14.00 — у кінотеатрі “Ліра”;
30 березня о 14.00 — у кінотеатрі “Boomer”;
30 березня о 14.00 — у кінотеатрі “Дніпро”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *