Присутність батька в ранньому дитинстві також напряму впливає на кар’єрні перспективи, кажуть автори нового дослідження з Університету Ньюкасла.
Дослідження було проведено опитуванням 11 000 британців (чоловіків і жінок), народжених в 1958-му році. Результати дослідження опубліковані в Journal Evolution and Human Behaviour.
Вчені запитували матерів, як часто батьки їхніх дітей проводили час з ними — читали книги, гуляли на вулиці. Загалом створювали з дітьми те, що називається «якісним часом».
Виявилося, що діти, батьки яких проводили з ними більше часу, мають більш високий рівень IQ, були більш пристосовані до соціуму в порівнянні з тими, хто отримав менше батьківської уваги.
Ці відмінності продовжували бути значними навіть до віку 42-х років.
У цьому дослідженні дивно те, що діти, які краще розвивалися завдяки турботі батьків, зберігали відрив від своїх менш приголублених любов’ю однолітків навіть через 30 років після свого дитинства, каже Доктор Деніел Неттл, який очолював дослідження.
Ми сподіваємося, що подібні дослідження переконають чиновників в тому, що дитина потребує і в батька і матері і в розділених сім’ях крайней небезпечно обмежувати батька в спілкуванні з дітьми.
Джон Девіс, виконавчий директор Families Need Father
«Дані показують, що наявність другого дорослого, залученого в дитинство, приносить користь з точки зору навичок і здібностей, які зберігаються протягом усього дорослого життя», – додав він.