Home Blog

Мужність не дорівнює тиранії

0

Інтерв’ю всесвітньо відомого психолога і письменника Джордана Пітерсона для Fox News на тему мужності та виховання хлопчиків.

Ведучий (Такер): У нас є досить багато статистики, яка говорить, що хлопчики в США стали більше ізолюватися від свого оточення ніж дівчата. Як ви думаєте, чому так сталося?

Пітерсон: Я думаю це наслідки політики, яка нав’язує думку, що є щось неправильне в мужності. І що прояви мужності мають бути якимось чином обмежені. Це тягне за собою те, що діти більше не можуть навіть нормально гратися в школах.

Оскільки будь-який прояв поведінки, властивої чоловічої статі тепер привертає увагу і діагностується як розлад.

Намагаючись усунути конкуренцію, насправді усувають природну форму взаємодії людей. Все це через нездатність визнати і прийняти її. 

Наприклад прояв конкуренції в спорті – фундаментальна потреба людини, закладена природою. Звичайно при цьому важливо все одно грати за правилами. 

Такер: Тоді виникає відчуття, що мужність зараз намагаються послабити і покарати людей за прояв мужності. Як ви думаєте, чому так відбувається?

Пітерсон: Тому, що багато людей помиляються, і сприймають мужність, як щось рівнозначне тиранії, гіпотетично пов’язуючи її з патріархальною ідеологією. 

І розглядають патріархат, як тиранічне ставлення до жінок з боку чоловіків. Це неприйнятний і безграмотний погляд на історію і поточну ситуацію в цілому. 

Насправді жінки з жінками ладнають між собою не краще ніж чоловіки з чоловіками. 

Якщо поглянути на це фундаментально, то спочатку ми говоримо про людину, як про біологічний вид, не визначаючи стать. Історія це кооперативне підприємство. За тисячоліття чоловіки і жінки розвинулися, піднялися з болота. Вони зробили це спільними зусиллями.

І описувати ці тисячоліття, як тисячоліття гноблення жінок чоловіками, це абсолютно неправильно. Це означає переписувати історію. І вчити подібного в університетах, в гуманітарних і соціальних дисциплінах, вкорінюючи подібні ідеї в суспільстві – небезпечно. Це може погано закінчитися.

Такер: Як ви вважаєте, це може вплинути на розвиток хлопчиків?

Пітерсон: Ви змогли б добре себе почувати, якщо б жили всередині культури, яка вважає вас потенційним гвалтівником або визначає вашу мужність, як токсичну. А ваша конкурентоспроможність розглядається, як прояв тиранічної поведінки. А самі ви спадкоємець культури патріархату, який пригнічував жінок. Як ви зможете після цього продовжувати впевнено рухатися вперед? Де ви знайдете підтримку? 

Ви будете вважати це своїм тяжким тягарем. Чому б тоді не відійти в сторону і не дозволити ситуації розвиватися природним чином?

Такер: Раз чоловіки за своєю природою такі — вони можуть бути агресивні і їм подобається домінувати — чому б тоді не залишити все як є?

Пітерсон: Що ж, це хороше запитання. Чесно кажучи я не можу відповісти на нього. Я не знаю чому на даний момент актуальною стала культура пригнічення чоловіків. 

Це частина ідеологічного тиску, частина тиску лівих радикалів. Я хочу лише сказати, що це дуже небезпечно, складно протистояти такому тиску. 

Наприклад на даний момент не встояла шкільна система. І незрозуміло чому зараз цей тиск спрямований не на дорослих чоловіків, здатних йому протистояти, а на хлопчиків, які не розуміють про що йде мова і беззахисні перед цим тиском. Це серйозна ідеологічна боротьба.

Такер: І наостанок, не могли б ви дати пораду батькам таких хлопчиків, які хочуть хоча б трохи допомогти своїм дітям у боротьбі за їх свободу самовираження?

Я б порадив насамперед заохочувати і надихати їх. Навіть не просто надихати, а підтримувати їх мужність, схвалювати її.

Джордан Пітерсон

Це не значить захищати їх від усіх небезпек життя. Треба саме навчити їх цьому, показати їм, що вони можуть покластися самі на себе. Навіть у найважчих обставинах. 

Батько з сином під час зустрічі Father’s Club ReCharge. Травень 2020.
Фото: Отцовский клуб/Макс Левін

Я б хотів також дати ще одну пораду батькам. Якщо ваша дитина вчиться в школі, і в класі ведуться активні розмови про справедливість, наприклад говорять про різноманітність, інклюзивність, привілеї білих, про расизм, і від усього цього віє пропагандою — ви можете просто забрати своїх дітей з такого класу. Це вже не освіта. Це навіювання. І ви не повинні миритися з цим.

Такер: Я повністю згоден з вами, ви можете забрати свою дитину зі школи.

Пітерсон: І це буде правильним вчинком.

Переклад: Men’s Rights Ukraine

Такі хлопчики нам потрібні

0

Це одна з найпопулярніших історій в американських медіа та соціальних мережах за останній час: шестирічний хлопчик зі звичайної сім’ї в маленькому містечку Шайєнн штату Вайомінг вчинив просто героїчно. Бріджер Уолкер, без перебільшення, ризикуючи власним життям, врятував меншу сестричку від агресивної собаки. Ця історія ще раз повернула світ до дискусії: “Якими ми хочемо виховати наших хлопчиків?”.

Це сталося 9 липня. Шестирічний Бріджер Уолкер прогулювався у дворі сусідського будинку разом зі своєю чотирирічною сестрою. 

“Яка мила собака”, – сказав Бріджер, дивлячись на німецьку вівчарку, що стояла у дворі. Але раптом собака стала бігти прямо на його сестру. Хлопчик став перед дівчинкою і встиг прийняти удар на себе. “Біжи” — закричав він сестрі, яка встигла сховатися в будинку.

Собака сильно поранила Бріджера. Хлопчику наклали 90 швів, рятуючи роздерту псом щоку. Коли малюк прийшов до свідомості в лікарні, батько запитав його: “Чому ти став прямо перед собакою?”. Шестирічний герой відповів: “Я подумав, якщо хтось зараз і повинен померти, то краще це буду я”.

Пост в Instagram про цей випадок швидко став вірусним. Слова подяки і захоплення висловили голлівудські зірки – Енн Хетеуей, Він Дізель, Марк Руффало, Том Холланда і Кріс Хемсворт.

Виявилося, що Бріджер разом з батьком займається єдиноборствами — джиу-джитсу. Батьки згадали, як вони переживали про те чи прийме він сестру, коли вона тільки народилася і були вражені, як він сам взяв на руки свою маленьку сестричку незабаром після її народження.

Актор Кріс Еванс, який зіграв відомого супергероя Капітана Америка був настільки вражений героїзмом Бріджера, що відправив йому слова підтримки і справжній щит Капітана Америка в подарунок.

https://www.instagram.com/tv/CCrmxv1gTek/

Ось, що говорить сам Кріс, голосом Капітана Америка, в своєму Instagram зверненні до Бріджера.

Я прочитав твою історію, я бачив, що ти зробив. Я впевнений, що ти чув багато за останні пару днів, але дозволь мені також звернутися до тебе. Друже, ти — Герой. Те, що ти зробив, настільки сміливо, настільки самовідданою — твоїй сестрі дуже пощастило зі старшим братом. Твої батьки мають пишатися тобою. Я відправляю тобі справжній щит Капітана Америка, тому що, приятель, ти його заслужив. Продовжуй бути таким же чоловіком, яким ти є. Нам потрібні такі люди, як ти. Тримайся там! Я знаю, що одужання може бути важким, але, виходячи з того, що я бачив, я не думаю, що є щось, що може тебе зупинити. Бувай, друже.

Кріс Еванс, “Капітан Америка”

Марк Руффало, батько трьох дітей, американський актор, що зіграв Професора Брюса Беннера, Халка у фільмі “Месники” (Avengers) у своєму зверненні до хлопчика звернув увагу на ознаки справжньої мужності:

Шановний Бріджере, я просто читав про те, що трапилося з тобою, і хотів звернутися, щоб сказати це… Люди, які ставлять здоров’я інших вище за власне, — це найгероїчніші та розважливіші люди, яких я знаю. Я щиро поважаю і захоплююсь твоєю сміливістю і твоїм серцем. Справжня мужність — це не домінування над людьми і не боротьба проти людей. І це не про те, щоб бути жорстоким хлопакою. Справжня сміливість — це знати, як вчинити правильно, і робити так навіть тоді, коли це може якось нашкодити тобі. Ти більше людина, ніж багато-багато, яких я бачив чи знав. 

Із захопленням… Марк Руффало (Брюс Беннер / Халк / Професор)

Текст: Влад Головін, Макс Левін / Men’s Rights Ukraine

Як перестати бути жертвою – п’ять кроків

0

Це боляче усвідомлювати в розквіті сил, але щастя людини визначається мірою відповідальності, яку вона несе. Відповідальності за себе, за власне життя і за все, що тебе оточує.

Автор: психолог Андрій Громов.

Красивої теорії на цю тему немає, тому я її створив. Буду малювати у вашій свідомості образи чоловіка, який проходить етапи прийняття відповідальності. Етапи того, як чоловік стає щасливим.

На першому, найнижчому етапі, чоловік не взяв на себе відповідальність за своє життя. Тому його стиль поведінки можна описати словами:

Мені погано, тому що винна жінка. Я нічого не буду робити. Нехай вона діє, оскільки сама винна

Замість слова “жінка” можна підставити все, що завгодно. Все, що впливає або може впливати на життя чоловіка. Все, на що (або на кого) чоловік може перекласти свою відповідальність. Держава, Мама, Тато, батьки, школа, керівник, компанія, перший друг, перша вчителька.

На другому етапі чоловік усвідомлює:

Мені погано, і в цьому винні моя дружина, мої батьки і держава. Вони це зробили не навмисне. Але я нічого змінювати і діяти не буду

Вони не хотіли зробити мені погано. Я вважаю їх винними в своїх проблемах, але я розумію, що їх провини в цьому немає. Вони були такими, якими були. Нехай вони виправляють власні помилки.

На третьому етапі чоловік приймає:

Мені погано, але я нікого не звинувачую

Це моя реальність сьогодення. Відповідальність за моє життя лежить на мені, тому мені і вибирати. Мені не пощастило з батьками, з роботою і з дружиною. Я приречений жити погано.

На четвертому етапі чоловік вирішує:

Моє минуле було жахливим. Але моє щастя — в моїх руках

Мені не пощастило з батьками, мені не пощастило з державою, мені не пощастило з керівником, мені не пощастило з дружиною. Але я хочу бути щасливим. І я буду робити все можливе для свого щастя. Тому що я так вирішив.

І на п’ятому етапі чоловік нарешті приймає:

Я вдячний долі за те, що моє життя склалося саме так

Це вражаюче, як мені пощастило! У мене були чудові батьки! Вони багато чого мене навчили. Моє держава стала прекрасним місцем для мого розвитку. Моя дружина є для мене людиною, завдяки якій я перестав бути мамалигою і став чоловіком. Я з радістю дивлюся в завтрашній день. Я справді щасливий!

Моя теорія виглядає якось так. Змінюється тільки міра відповідальності чоловіка за власне життя.

Уважний читач побачить “секрет” перетворення, яке я описав:

Для того, щоб чоловік взяв відповідальність за власне життя, йому необхідно зробити три кроки:

1. Подивитися на своє минуле, але подивитися неупереджено, по-дорослому.

2. Переосмислити своє минуле, щоб створити нову реакцію. Реакція дорослого, не дитини.

3. Знайти користь в минулому. Побачити, що події та особистості з минулого принесли корисний досвід в сьогоденні.

Так зміниться минуле. Зміни в минулому принесуть позитивний досвід. Чоловік побачить, що має силу і владу керувати власним життям. Побачить, що може нею розпоряджатися. Достатньо змінити ставлення до себе і до оточуючих людей.

Взяти відповідальність здатний тільки той чоловік, який має право розпоряджатися і керувати.

30 травня: Закрита зустріч Father’s Club ReCharge

0

Вечір біля багаття, гітара, їжа на вогні, чоловічі розмови про..
А от про що, це вже не публічно. Нам є про що поговорити.

Хто: Активісти, Партнери та Друзі клубу. Тільки чоловіки та хлопці від 14 років (з Батьком).

Коли: починаємо в суботу 30 травня, роз’їжджаємося в неділю 31 травня.

Де: красиве місце на природі, 30 км від Києва. Локацію повідомимо після реєстрації.
Реєстрація обов’язкова: https://forms.gle/773BZKgQne3xQYiaA

Шість фраз чоловіків, які жінки розуміють неправильно

0

“Чоловіки з Марса, Жінки з Венери” Джона Грея — це книга, яку корисно час від часу перечитувати. Звісно, якщо ви хочете, щоб ваш шлюб був міцним.

Фото: Jonathan Borba/Pexels

Один з найяскравіших її уривків – так званий «Венеро-марсіанський розмовник». Тобто фрази, які жінки зазвичай розуміють зовсім не так, як розраховують чоловіки.

На запитання жінки: «Що трапилося?» чоловік, як правило, відповідає коротко: «Нічого» або «Все в порядку».

Це чи не єдині сигнали, що дають «венеріанці» зрозуміти, що йому потрібен час самому розібратися зі своїми почуттями в печері на самоті. Чоловік не говорить: «Я засмучений, і мені потрібно якийсь час побути на самоті». Замість цього він просто замовкає.

У наступному списку представлені шість найбільш часто вживаних коротких попереджувальних сигналів, а також варіанти — на жаль, абсолютно невідповідні — відповідей на них з боку жінок.

«Все в порядку»

Фото: Alin Olariu/Pexels

У перекладі на «венеріанcький» це означає: «Зі мною все в порядку, я можу впоратися зі своїм поганим настроєм. Я цілком можу вирішити свою проблему сам, якщо ти не будеш заважати мені обмірковувати її, задаючи питання або підказуючи, що слід робити».

Без цього перекладу, почувши від чоловіка: «Все в порядку», жінка може витлумачити це наступним чином: «Я зовсім не засмучений, просто мені на все наплювати» або «Я не бажаю пояснювати тобі, чому я засмучений. Я не вірю, що тебе і правда хвилюють мої проблеми».

«У мене все о’кей»

Фото: Andrea Piacquadio/Pexels

У перекладі на мову венеріанок це звучить так: «У мене все о’кей, я сам впораюся зі своїми проблемами. Мені не потрібна допомога. А якщо знадобиться, я сам попрошу.

Без цього перекладу жінка, почувши: «У мене все о’кей», витлумачить це наступним чином: «Для мене не має ніякого значення те, що трапилося. Мені наплювати на цю проблему. Навіть, якщо ти нервуєш з цього приводу, мені все одно наплювати».

«Нічого, нічого»

Фото: Andrea Piacquadio/Pexels

Переклад говорить: «Не сталося нічого такого, з чим я не міг би впоратися сам. Будь ласка, не задавай більше питань на цю тему».

Без перекладу, почувши: «Нічого, нічого», жінка може інтерпретувати це таким чином: «Я і сам не знаю, що мене турбує. Мені потрібно, щоб ти своїми питаннями допомогла мені розібратися, в чому справа». І тоді вона тільки піділлє масла у вогонь, ставлячи питання, в той час як йому дійсно хочеться, щоб залишили в спокої.

«Все добре»

Фото: Сottonbro/Pexels

Переклад цієї фрази зводиться до наступного: «Так, це дійсно проблема, але не треба «пиляти» мене. Я цілком можу вирішити цю проблему сам, якщо ти не будеш заважати мені обдумати її, задаючи питання або підказуючи, що слід робити. Просто поводь себе так, ніби нічого не сталося. Так я швидше прийду до правильного рішення».

Без цього перекладу, почувши: «Все добре», жінка може дати таке тлумачення: «Все так, як повинно бути. Не потрібно нічого змінювати. Ти можеш вести себе, як тобі завгодно по відношенню до мене, а я — по відношенню до тебе». Або таке: «Цього разу хай буде так, але пам’ятай, що винна ти. Один раз я спущу це на гальмах, але не дай тобі Бог знову зробити що-небудь подібне».

«Та таке, нічого особливого»

Фото: Silviu Beniamin Tofan/Unsplash

У перекладі на «венеріанcький» це означає: «Нічого страшного не сталося — я зумію все налагодити. Будь ласка, не думай більше про цю проблему і не говори про неї. Від цього мені ще більше не по собі. Я беру на себе відповідальність за вирішення її вирішення. Мені приємно вирішити цю проблему самому».

Без цього перекладу, почувши відповідь: «Та таке, нічого особливого», жінка може витлумачити її наступним чином: «Ти вічно робиш з мухи слона. Всі твої хвилювання гроша ламаного не варті. Нема чого сіпатися даремно».

«Загалом, це дрібниця»

Фото: Aejaz Memon/Unsplash

Переклад на мову венеріанок звучить так: «Мені зовсім не важко це зробити або вирішити цю проблему. Мені приємно зробити це для тебе».

Без перекладу, почувши: «Загалом, це дрібниця», жінка може витлумачити відповідь наступним чином: «Це все нісенітниця. Навіщо ти створюєш з цього проблему і кличеш на допомогу?». І тоді — зовсім недоречно — вона починає пояснювати йому, чому «це» є проблемою.

Користуючись «Венеро-марсіанським розмовником», жінкам буде легше зрозуміти, що насправді мають на увазі чоловіки, коли промовлять свої улюблені фразочки-скорочення. Іноді слова, сказані чоловіком, мають для жінки прямо протилежний зміст.

Текст: Men’s Rights Ukraine/Влад Головін

5 березня, Київ: сніданок з Андрієм Жельветро “Як зрозуміти жінок?”

1

“Например, если мужчине нравится женщина, он должен ее завоевать, а если женщине нравится мужчина, она… она же должна ему сдаться. То есть проиграть. Проигрывает, выигрывая…”.

Ви як, згодні? Чи виникають інші питання щодо жінок, на які не знаєте відповіді?

Приходьте на Сніданок з Андрієм Жельветро
психологом, засновником проекта для чоловіків “Фундамент”.

Обговоримо:
– Чому жінки так часто намагаються маніпулювати чоловіками та звинувачують партнерів?
– Що і кому винен “справжній” чоловік?
– Що таке партнерські стосунки і як їх побудувати?

Зустрічаємося 5-го березня, 09.00, ресторан Моменты,
вул. Хрещатик, 13.

Запрошуємо тільки чоловіків
Реєстрація http://bit.ly/3c5gmSd

Вартість – 250 гривень, вартість сніданку враховано
Оплата
5169 3600 0648 5266

Так говорить Джордан Пітерсон. Важливі цитати видатного психолога

0

Хтось називає його найбільш впливовим громадським інтелектуалом західного світу. Хтось – батьківською фігурою, вчителем, наставником, філософом. Його лекції та виступи набирають мільйони переглядів на youtube, хоча він сам не займається рекламою своїх курсів, книг або тренінгів. За нього це робить армія його шанувальників.

Джордан Пітерсон – клінічний психолог, філософ, професор психології університету Торонто, батько двох дітей і автор бестселера «12 правил життя. Як перемогти хаос». Книга, яка була опублікована в січні 2018 року за рік, до січня 2019 року, була продана в кількості 3 млн. примірників. 

Немає сенсу наводити правила з цієї книги, за кожним з них по 30-40 сторінок пояснень та обґрунтувань. Та й будь-який переказ неминуче перекрутить її зміст. 

Ми наводимо кілька найяскравіших афоризмів Пітерсона: 

Робіть тільки те, про що зможете говорити з гідністю.

Ви важливі для інших людей настільки, наскільки ви важливі для себе.

Не кожен, хто опинився на дні, хоче піднятися. Люди часто приймають або посилюють свої страждання, якщо можуть пред’явити їх, як доказ вселенської несправедливості.

Порівнюйте себе з тим, ким ви були вчора, а не з тим, ким хтось інший є сьогодні.

Можливо, ви рятуєте іншу людину, тому що ви — сильна, щедра, зібрана людина, яка хоче вчиняти правильно. Але також можливо, й навіть більш ймовірно, що ви просто хочете привернути увагу до своїх невичерпних резервів співчуття і доброзичливості.

Якщо у вас є друг, якого ви не побажали б своїй сестрі, батькові або своїй дитині — навіщо він вам? У вас немає морального обов’язку підтримувати того, хто робить цей світ гірше. Якраз навпаки.

Якщо ви не головний актор у власній драмі, значить ви граєте епізодичну роль в чужій, і вам цілком може бути доручена роль похмура, самотня і трагічна.

Джордан Пітерсон під час зустрічі зі студентами

Пам`ять – це інструмент. Це гід минулого щодо майбутнього. Якщо ви пам’ятаєте, що сталося, що сталося щось погане, і можете пояснити чому, ви можете уникнути повторення цього поганого.

Коли працюєте над метою, яка суперечить вашим власним бажанням, ви відчуваєте себе невмотивованою людиною, яка робить помилку.

Якщо ваше життя недосконале, значить того, що ви знаєте, недостатньо.

Блукання навмання не просуне вас вперед. Ви маєте визначити куди ви йдете в своєму житті, оскільки ви не зможете туди потрапити, якщо не будете йти в правильному напрямку. Ви не можете потрапити з точки А в точку Б, якщо ви знаходитеся не в точці А. Якщо ви просто «десь», шанси на те, що ви в точці А, дуже невеликі.

Якщо ви поводите себе як невдаха, люди будуть реагувати на вас так, ніби ви і справді залишаєтесь в програші. Якщо ви розправите плечі, люди будуть дивитися на вас і спілкуватися з вами по-іншому.

Стояти прямо, розправивши плечі — це не тільки фізична дія, адже ви — це не тільки тіло.

Вам потрібно подумати про власне майбутнє. Подумати: «Яким було б моє життя, якби Я належним чином про себе дбав?»

Перш ніж критикувати світ навколо, наведіть ідеальний порядок у себе вдома.

P.S. Нещодавно про Пітерсона зняли фільм – The Rise of Jordan Peterson

30 січня, Київ: сніданок Father’s Club. Любомир Остапів: Як навчити дітей фінансової грамотності?

0

Знову запрошуємо чоловіків на сніданки від Fathers’ Club

Цього разу тема – Як навчити дітей фінансової грамотності?
Наш гість – Любомир Остапів, батько двох дітей, сімейний фінансовий радник, консультант з управлінських фінансів, автор книги “Любов та бюджет. Домашні фінанси для сімейних пар на шляху до фінансової свободи”

Любомир відповість на такі запитання:
– Як приймати фінансові рішення в родині?
– Як навчити дітей фінансової грамотності?
– Як досягти фінансової незалежності?

Коли: 30 січня, 2020 року, з 10.00 до 11.30
Де: ресторан “Моменти”, вул.Крещатик, 13

Ціна – 250 гривень при сплаті до 30 січня, 300 гривень в день події, вартість сніданку включена.
Сплата на карту
5169 3600 0648 5266
Реєстрація – тут http://bit.ly/2ucpOl8

Поліаморія і діти: 20-річна Торі з Флориди вагітна від одного з чотирьох бойфрендів

0

Поліаморна жінка перебуває у стосунках з чотирма чоловіками і чекає на дитину від одного з них, але всі вони збираються виховувати дитину разом, як родина.

Фото: Gerrit Messersmith / Barcroft Me

20-річна Торі Оджеда з Флориди познайомилася з одним зі своїх партнерів Марком (18 років), у середній школі, а потім через два місяці вступила у стосунки з Тревісом (23 роки). У липні цього року уродженка Джексонвіля заручилася з Тревісом.

Торі вступила у стосунки зі їх багаторічним спільним другом Ітаном (22 роки), а потім Крісом (22 роки). Торі завагітніла, коли вони з Крісом були у відпустці. Саме він є біологічним батьком, але всі чотири чоловіки збираються бути рівними татусями.

Незважаючи на те, що Торі перебуває у відкритих стосунках, наразі вона – єдина, у кого є кілька романтичних партнерів. Всі вони живуть разом, у кожного є своя кімната і вони по черзі сплять у кімнаті Торі.

Вона каже, що її партнери раді долучати інших людей до близості, якщо ті хочуть і підтримують ідею.

Скріншот з відео Barcroft TV

Я була б рада, якби хтось знайшов собі ще партнера. Розподілити час і визначити графіки між усіма п’ятьма людьми та переконатися, що всі відчувають себе залученими, це важко. Я хотіла би не бути єдиною жінкою у стосунках. Це, безумовно, було б добре.

Торі Оджеда
Торі з партнером та біологічним батьком своєї дитини Крісом.
Фото: Gerrit Messersmith / Barcroft Me

“Ми всі разом виховуємо дитину, тому кожен – тато. І ми всі дуже раді, тому аби разом розвивати дитину”, – тато Кріс також радий дитині, але його сім’я дещо переймається:

Моя сім’я повільно доходить до ідеї наших стосунків. Вагітність допомогла в цьому. Але на самому початку я знаю, що мама і батько вагалися з цього приводу. Їх головна стурбованість та неприйняття полягали в тому, щоб я мав партнерку, яка б не була лише зі мною одним.

Кріс, партнер Торі

Хоча іноді вони отримують грубі коментарі чи оцінюючі погляди, але Торі сподівається, що в майбутньому це не буде вважатися нетрадиційним.

“Можливо, у майбутньому ми зможемо побачити, що це стане звичною справою, коли люди взагалі більше не кидають на це око. Принаймні сподіваюся. Та наразі вони зосереджені на своїх стосунках та на майбутньому їх п’ятьох.”

“Ми, безумовно, хотіли б мати більше дітей в майбутньому. Якщо в домашньому господарстві є п’ятеро дорослих, ми, мабуть, повинні мати більше однієї дитини.”

Вони готові до знайомства з донечкою в лютому 2020 року.

Переклад Men’s Rights Ukraine/Антон Кудінов

Не відмовляйтеся від своїх поглядів на догоду жінці

0

Американський письменник Девід Дейда написав 10 книг, які перекладені на 25 мов світу. Найпопулярніша його робота – “Шлях справжнього чоловіка”, опублікована в 1997 році.
За нею 62-річний Дейда проводить он-лайн курс з восьми модулів за $12 000. Більше того, курс не можна купити за першим бажанням, потрібно записуватися в список очікування.
Ми вибрали кілька найяскравіших уривків з його книги.

Сім’я — не виправдання

Чоловік, який не знайшов мету свого існування або ж постійно відхиляється від неї «за сімейними обставинами», стає слабким і безпорадним.

Фото: Rawpixel

Він втрачає довіру жінки і перестає бути для неї втіленням чоловічої сексуальності, навіть, якщо цілковито присвячує себе домашнім справам і вихованню дітей. Зрозуміло, що турбота про сім’ю — частина його обов’язку. Проте, якщо він виконується за рахунок основного призначення — страждають всі.

Діти, особливо в ранньому віці, подібні до морської губки. Вони вберуть ваше ставлення до життя. І, неусвідомлено, намагатимуться відтворити його. Який ваш основний емоційний тон? Ясний, гучний або ледь дзеленкотить внаслідок внутрішньої роздвоєності? Він буде почутий і засвоєний дітьми на багато років.

Адже справа не в тому, скільки годин ви проведете з дітьми, а в тому, як ви їх проведете. Діти неймовірно сприйнятливі до емоційного тону дорослих. І прекрасно відрізняють істинний від удаваного, хоча і не вміють висловити це словами. Заради них, заради вашої жінки, і звісно заради вас самих зверніться до своєї внутрішньої правди, пізнайте її, а потім знайдіть спосіб поділитися нею з близькими людьми. Але не прикривайтесь сімейними обов’язками, зовсім не вони причина того, що ви набагато більш поверхневі, ніж могли бути.

Сьогоча́сність дає нам повний контроль народжуваності. Тому діти — не прикра помилка, а усвідомлений вибір. І якщо він зроблений, значить, ви готові віддати дітям безмежну любов. А немає любові сильнішої і більш життєдайної, ніж та, що породжується внутрішнім єством. Якщо пріоритети розставлені правильно, немає суперечності між сімейним обов’язком і призначенням. Пізнайте себе і своє місце в житті, не будьте «чужаком» собі, і ваші близькі стануть вам споріднені по-справжньому.

Не відмовляйтеся від своїх поглядів на догоду жінці

Послухай, що скаже жінка і зроби… ні, не навпаки. Але відповідно до власного вибору.

Фото: Rawpixel

Визнавши право прийняття рішень за жінкою, ви не уникнете звинувачень, якщо вона помилиться. Або ж станете на порядок слабше в разі її правоти, оскільки позбавите себе можливості вчитися на власних помилках. Звісно ви можете дещо змінити свою думку, прислухавшись до того, що словами або мовою тіла повідомляє вам жінка. Але остаточний вибір, в будь-якому випадку, повинен залишатися за вами. Поганий чи хороший, він – кращий, оскільки збагатить ваш життєвий досвід і дасть сили для майбутніх звершень.

Місія понад усе

Кожен чоловік добре знає, що головна мета його життя не зводиться тільки до взаємин, якими прекрасними вони б не були. Інакше він не виконає своє призначення на цій землі, перестане відчувати повноту існування. Крім того, ошукає свою жінку, яка щиро прагне бачити в ньому істинного чоловіка.

Фото: Joshua Earle/unsplash

Гармонійні інтимні стосунки або призначення і вища мета?

Якщо ставити питання в площині «або/або», тоді відповідь для чоловіків — друге. Усвідомлення цього факту полегшить життя багатьом представникам сильної статі, які віддавали пріоритет саме відносинам, не підозрюючи, що це суперечить їх природі. Всього десять-двадцять хвилин абсолютної уваги чоловіка наситить жінку набагато більше, ніж години перебування з його «тілом», коли його душа і серце десь далеко. Будьте зі своєю подругою лише тоді, коли ви дійсно хочете цього більше всього на світі. Вона неодмінно відчує, що її присутність «необов’язкова» і ви б воліли зайняти себе чимось іншим. Чи є сенс в таких зустрічах?

Поради друга

Не рідше одного разу на тиждень необхідно чітко і без зайвих слів розповідати найкращому другові про свої плани і побоювання.

Фото: Rawpixel

Друг запропонує вам перейти від балачок до дій, які так чи інакше виб’ють вас з колії. При цьому ви маєте бути готові до відвертого «душевного стриптизу» перед друзями, якщо дійсно потребуєте допомоги. Справжні друзі обов’язково роздивляться ваш підсвідомий страх і навмисно розкрутять його до розмірів панічного жаху, щоб не дати вам звернути з істинного шляху.

Якщо ж ви віддаєте перевагу формату «поплакатися в жилетку» — труднощам у відносинах з друзями-чоловіками не буде кінця. На особливому місці — спілкування з батьком, адже батьківство втілює в собі енергію дороговказної зірки. Без цієї сили ви напевно зіб’єтеся з життєвого курсу, приречено блукаючи в тумані власної зневіри і вигаданих страхів. Саме близький друг може стати тим маяком, який допоможе вам розгледіти єдино вірний шлях.

Жінки не брешуть

Прислухаючись до жінки, не сприймайте її слова. Уявляйте собі, що це шум прибою або шелест листя. Звуки її мови – не що інше, як віддзеркалення її поточного настрою. Жінки не брешуть. Просто у них своя правда, часто незбагненна для чоловіків. Саме тому, приймаючи рішення, чоловік мусить покладатися на власне бачення ситуації, а не на слова жінки.

Жінки не брешуть. Просто у них своя правда, часто незбагненна для чоловіків. Саме тому, приймаючи рішення, чоловік мусить покладатися на власне бачення ситуації, а не на слова жінки.

Відтак, вислухайте все, що скаже жінка (можна неуважно), але головне — дослухайтеся чуття. Переконавшись, що зрозуміли стан її душі як на тепер і почули нутром, прийміть власне рішення. В яку б сторону потім не стрибнула стрілка барометра настрою подруги, відповідальні за рішення — ви. Тільки тоді ви утримаєтеся від звинувачень на її адресу в разі невдачі. Тільки тоді вічно живий потік її емоцій буде доставляти вам лише радість. Тільки тоді глибока жіноча інтуїція стане вашим надійним союзником.

Текст: Men’s Rights Ukraine/Влад Головін