Так говорить Джордан Пітерсон. Важливі цитати видатного психолога

Хтось називає його найбільш впливовим громадським інтелектуалом західного світу. Хтось – батьківською фігурою, вчителем, наставником, філософом. Його лекції та виступи набирають мільйони переглядів на youtube, хоча він сам не займається рекламою своїх курсів, книг або тренінгів. За нього це робить армія його шанувальників.

Джордан Пітерсон – клінічний психолог, філософ, професор психології університету Торонто, батько двох дітей і автор бестселера «12 правил життя. Як перемогти хаос». Книга, яка була опублікована в січні 2018 року за рік, до січня 2019 року, була продана в кількості 3 млн. примірників. 

Немає сенсу наводити правила з цієї книги, за кожним з них по 30-40 сторінок пояснень та обґрунтувань. Та й будь-який переказ неминуче перекрутить її зміст. 

Ми наводимо кілька найяскравіших афоризмів Пітерсона: 

Робіть тільки те, про що зможете говорити з гідністю.

Ви важливі для інших людей настільки, наскільки ви важливі для себе.

Не кожен, хто опинився на дні, хоче піднятися. Люди часто приймають або посилюють свої страждання, якщо можуть пред’явити їх, як доказ вселенської несправедливості.

Порівнюйте себе з тим, ким ви були вчора, а не з тим, ким хтось інший є сьогодні.

Можливо, ви рятуєте іншу людину, тому що ви — сильна, щедра, зібрана людина, яка хоче вчиняти правильно. Але також можливо, й навіть більш ймовірно, що ви просто хочете привернути увагу до своїх невичерпних резервів співчуття і доброзичливості.

Якщо у вас є друг, якого ви не побажали б своїй сестрі, батькові або своїй дитині — навіщо він вам? У вас немає морального обов’язку підтримувати того, хто робить цей світ гірше. Якраз навпаки.

Якщо ви не головний актор у власній драмі, значить ви граєте епізодичну роль в чужій, і вам цілком може бути доручена роль похмура, самотня і трагічна.

Джордан Пітерсон під час зустрічі зі студентами

Пам`ять – це інструмент. Це гід минулого щодо майбутнього. Якщо ви пам’ятаєте, що сталося, що сталося щось погане, і можете пояснити чому, ви можете уникнути повторення цього поганого.

Коли працюєте над метою, яка суперечить вашим власним бажанням, ви відчуваєте себе невмотивованою людиною, яка робить помилку.

Якщо ваше життя недосконале, значить того, що ви знаєте, недостатньо.

Блукання навмання не просуне вас вперед. Ви маєте визначити куди ви йдете в своєму житті, оскільки ви не зможете туди потрапити, якщо не будете йти в правильному напрямку. Ви не можете потрапити з точки А в точку Б, якщо ви знаходитеся не в точці А. Якщо ви просто «десь», шанси на те, що ви в точці А, дуже невеликі.

Якщо ви поводите себе як невдаха, люди будуть реагувати на вас так, ніби ви і справді залишаєтесь в програші. Якщо ви розправите плечі, люди будуть дивитися на вас і спілкуватися з вами по-іншому.

Стояти прямо, розправивши плечі — це не тільки фізична дія, адже ви — це не тільки тіло.

Вам потрібно подумати про власне майбутнє. Подумати: «Яким було б моє життя, якби Я належним чином про себе дбав?»

Перш ніж критикувати світ навколо, наведіть ідеальний порядок у себе вдома.

P.S. Нещодавно про Пітерсона зняли фільм – The Rise of Jordan Peterson